Folkies.sk | Hravé a zdravé: Také sú ponožky z vlákna Prolen!
489
post-template-default,single,single-post,postid-489,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-theme-ver-11.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive

Hravé a zdravé: Také sú ponožky z vlákna Prolen!

Zachovávanie tradícii je prirodzenou súčasťou väčšiny Slovákov. Aj preto sme pri tvorbe našich Folkies stavili na azda najznámejšie ľudové vzory pochádzajúce priamo z malebnej slovenskej dedinky Čičmany. Biele, sivé, čierne, červené, modré, zelené, ružové či fialové. Na výber máte široké spektrum možností! Ponožky Folkies sú vyrobené priamo v srdci Slovenska – v Tatrách, a to nielen v súlade s ochranou prírody, ale aj vášho zdravia.

 

Čičmanské ornamenty

Ste fanúšikmi ľudových motívov? V tom prípade sú pre vás Folkies skutočne ideálnou voľbou! Z obce Čičmany pochádza aj inšpirácia pre vytvorenie ponožiek z bielych folklórnych ornamentov namaľovaných na čiernych domčekoch, ktoré pripomínajú rozprávkové perníkové chalúpky.

Vzorka Folkies sa skladá z unikátnych čičmanských ornamentov – krížiky, srdiečka, kosoštvorce, guľôčky, špirály, vlnovky, cikcaky, šípky, bodky či trojlístky. Tie sa pravidelne opakujú, striedajú a nápadne pripomínajú staroveké indiánske, keltské alebo tibetské ornamenty. Folkies sú tak, podobne ako čičmanské chalúpky, symbolom rôznorodosti a pestrosti života či rovnováhou medzi zemskými a nebeskými energiami.

 

čičmany, ponožky folkies, folkies, štýlové ponožky

 

Benefity ponožiek Folkies

Naše ponožky vyrábame z jedinečného polypropylénového vlákna Prolen, ktoré je modifikované antibakteriálnym aditívom na báze biogénnych iónov striebra.  Znie to možno trochu zložito a odstrašujúco, no Prolen samozrejme neškodí nášmu telu ani životnému prostrediu. Navyše, keďže je antibakteriálne aditívum aplikované do hmoty vlákna, permanentne zostáva v materiáli zachované aj po niekoľkonásobnom praní v práčke.

Prečo sú však ióny striebra v tomto vlákne také potrebné? Funkcií týchto iónov je hneď niekoľko, no medzi tie základné patria:

  • Zabraňujú rastu baktérií, húb a plesní
  • Redukujú nepríjemné pachy
  • Udržiavajú biologickú rovnováhu pokožky
  • Vytvárajú hygienickú sviežosť výrobku počas športových aktivít

 

Prečo by vám Folkies nemali chýbať?

Vlákno Prolen, z ktorého sú vyrobené aj naše Folkies, disponuje skvelými termoregulačnými vlastnosťami. S Folkies budete vždy v suchu, pretože vlákno Prolen dokonale odvádza vlhkosť. Toto vlákno má zároveň najnižšiu vodivosť, čím zabezpečuje tepelnú pohodu za akéhokoľvek počasia. Práve tieto parametre zaručujú, že oblečenie z vlákna Prolen® môžu nosiť aj ľudia s najcitlivejšou pokožkou.

Ďalšou zaujímavosťou je, že vlákno Prolen® je najľahšie vlákno na svete, je o 50 % ľahšie ako bavlna a dokonca pláva na vode! Navyše, oblečenie z vlákna Prolen® si vyžaduje minimálnu starostlivosť. Keďže je odolné voči oderu, akémukoľvek počasiu potu i vlhkosti, môžete ho pokojne prať v práčke na 30-40°C.

Už ste asi pochopili, že Folkies nie sú len hocijaké ponožky. Preto sa poponáhľajte a zadovážte si vaše obľúbené Folkies ešte dnes! Všetky ponožký nájdete na našom e-shope Prolen Shop.